HP Z2 Mini Workstation G3, G4 a G5 - průvodce generacemi

 

Pracovní stanice se většinou vyznačují svou velikostí či robustností. U modelu HP Z2 mini Workstation je tomu jinak. Jedná se o velmi malou pracovní stanici, která je naprosto výjimečná a zároveň rozdílná.

 

Pracovní stanice HP Z2 Mini Workstation v sobě skrývá opravdový unikát. Můžete se tak těšit na skvělý výkon pro náročnou práci nebo také nadčasový design. Díky modelu HP Z2 Mini zjistíte, že pracovní stanice nemusí být pokaždé velkým stolním počítačem. Dostatečný výkon můžete mít i v mnohem menším šasi, které je designově velmi nadčasové. Vzbudí ve vás dojem futuristického stroje.

Zjistěte s námi více o pracovní stanici HP Z2 Mini Workstation, kterou vám představíme v podobě nejvíce oblíbených generací G3, G4 a G5.

 Levné počítače

Důležitým faktorem je označeni Mini

Na první pohled vás u pracovní stanice HP Z2 Mini Workstation zaujme výjimečný až futuristický design, který není běžný. Celkový koncept tohoto zařízení se velmi liší od klasické řady Tower. Označení Mini je doslovné a názvu odpovídají i mini rozměry. Tyto rozměry jsou stejné u všech tří generací.

 • Šířka 21,6 cm
 • Výška 5,8 cm
 • Hloubka 21,6 cm

Velkou výhodou jsou zkosené hrany se čtvercovým půdorysem, což určitě oceníte. Do detailu zpracovaný design vás nebude na stole nijak rušit. Tato pracovní stanice je, díky své malé velikosti a nízké váze okolo 2,04 kg, vhodná pro umístění do držáku LCD displeje. Uchycení PC splňuje normu VESA.

U pracovní stanice HP Z2 Mini Workstation můžete počítat se stejnými čtyřmi stranami. Pouze některé z nich jsou vybaveny konektory. Pro lepší úchop počítače jsou připraveny zkosené hrany s volným prostorem. Završení designu je samotné žebrování, které nabývá dojmu výkonného stroje. Tělo počítače je kompletně černé, kdy je zviditelněno pouze logo „HP“ a logo modelu „Z“. Můžete se tak těšit na jedinečný vzhled Mini ITX skříně.

Dostatečná konektorová výbava HP Z2 Mini Workstation

Minimalismus u této pracovní stanice je samozřejmostí a neustále vás na něj vzhled upozorňuje. Na předním panelu se dočkáte pouze spouštěcího tlačítka. Na stejné řešení narazíte u generací G3 a G4. U generace G5 došlo k drobné inovaci díky ztenčené šasi.

Veškerá konektorová výbava je tak soustředěna na levné straně počítače. Zde jsou všechny potřebné konektory a porty, které máte vždy ihned k dispozici:

 • G3 generace: dva porty USB 3.0 (jeden je určen pro rychlé nabíjení) a kombinovaný audio konektor
 • G4 a G5 generace: dva porty USB 3.0 (jeden je určen pro rychlé nabíjení), jeden USB-C port a kombinovaný audio konektor pro sluchátka a mikrofon

Celou konektorovou výbavu tak naleznete v zadní částí, tak jako je o ostatních stolních počítačů. Konektorová výbava HP Z2 Mini Workstation se liší podle výběru generace. Připraveny jsou tak pro vás USB porty, DisplayPort, HDMI, VGA či LAN port RJ-45. Tuto výbavu je potřeba vždy ověřit před nákupem daného modelu, může se lišit.

Repasované počítače

Jednoduchý upgrade počítače 

HP Z2 Mini Workstation určitě nedělá ostudu mez pracovními stanicemi. Proto můžete počítat se snadno otevíratelným šasi pro případný upgrade. Pro jeho otevření není potřeba složitých nástrojů. Minimalistické zpracování počítače vás překvapí při velmi dobře vyřešených vnitřních prostorách, a to hlavně z pohledu rozložení všech komponentů. Díky tomu máte dokonce možnost drobného rozšíření.

 • G3 generace: jeden 2,5“ slot, jeden slot M.2 PCIe 3 x1
 • G4 generace: jeden 2,5“ slot, jeden slot M.2 MVME a jeden slot M.2 PCIe 3 x1
 • G5 generace: jeden 2,5“ slot, jeden slot M.2 MVME a jeden slot PCIe 3 x16

 

Avšak neočekávejte nějaké velké rozšíření, které se nedá srovnávat s velkými Towery. Nicméně sestava je nastavena tak, aby plnila maximálně svůj účel.

Počítače HP

 

HP Z2 Mini Workstation a jeho výkon

Hlavní a nejdůležitější informací o pracovní stanici HP Z2 Mini Workstation je jeho výkon. Od stolních počítačů se samozřejmě očekává, proto byly stvořeny. Nyní se dočkáme nejzásadnějších změn mezi danými generacemi, kde je rozděluje jejich výkon.

U pracovní stanice HP Z2 Mini G3 Workstation je využíván čipset model Intel C236. To vše v kombinaci s procesory typu Intel Core i3, Intel Core i5, Intel Core i7 a Intel Xeon šesté generace. Využít můžete také dva paměťové sloty o maximální kapacitě 32 GB a frekvencí pamětí 2 133 MHz.

Pracovní stanice HP Z2 Mini G4 Workstation běží na čipové sadě Intel C246 a stejné typy procesorů Intel pouze novější osmé a deváté generace. Tím došlo automaticky ke zvýšení výkonu, který sebou nese také zvýšení kapacity operační paměti na 64 GB a s frekvencí 2 666MHz.

Poslední pátá generace označována jako HP Z2 Mini G5 Workstation pracuje na čipové sadě Intel W480. Zde jsou použity procesory Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7 desáté generace. Maximum operační paměti je zde stejné jako u G4 tudíž 64 GB, ale změnou nová frekvence 3 200 MHz.

Spolehnout se můžete také na grafický výkon, který je v tomto případě zbytečně podceňován. Základem je integrovaná grafická karta Intel HD Graphics, kterou jsou v různých sestavách doplňovány následujícími kartami:

 • nVidia Quadro P1000
 • nVidia Quadro M620
 • nVidia Quadro T1000
 • AMD Radeon Pro WX 4150

 Počítače bazar

Závěrečné shrnutí

Pokud hledáte mini pracovní stanici a chcete se spolehnout na dostačující výkon, je pracovní stanice HP Z2 Mini Workstation určitě dobrou volbou, tak jako jsou i ostatní počítače HP. Její největšími výhodami jsou zajisté menší tělo, certifikace ISV, možnost upgradu a dostatečný výkon pro každodenní náročnou práci. Tato varianta vám určitě uspoří spoustu místa i přes napájecí adapter, který je podobný tomu notebookovému. Určitě doporučujeme navštívit naši sekci repasované počítače, kde si můžete vybrat případně i jiné počítače z velké nabídky.