Předváděcí a repasované notebooky – ideální dárek na Vánoce 2024

Vánoční období je přímo magickou dobou, kdy se rozeznívají zvony a svítí tisíce světýlek. Této atmosféře však mnohdy vévodí jedna stresující starost – výběr toho "správného" dárku. V dnešní době je však jednoznačným trendem cesta k chytřejším a udržitelnějším dárkům, které budou mít nejen praktický význam, ale také šetrné vůči naší peněžence i planetě. Jedním z takových dárků může být předváděcí nebo repasovaný notebook. Proč právě tento dárek? Pojďme se na to podívat podrobněji.

V dnešní době, kdy světem vládne digitální technologie, snad nikdo neobejde bez počítače. A notebook je průvodcem mnoha z nás – studentů, pracovníků, hráčů, blogerů, umělců a mnoha dalších. Nový notebook však může být finančně náročný, zvlášť pokud hledáme výkonný stroj. Zde vstupují na scénu předváděcí a repasované notebooky. Předváděcí notebooky jsou ty, které byly vystaveny v prodejně, ale nebyly příliš používány. Repasované notebooky jsou zase ty, které prošly generální opravou a jsou opět připraveny sloužit svému uživateli. Opravy mohou zahrnovat výměnu dílů, aktualizaci softwaru, otestování a další údržbu.

Notebooky na vánoceŠetřete své finance

Předně, nákupem takových notebooků můžete ušetřit pěknou sumu peněz, někdy až 50% oproti ceně nového. Podívejte se například na Janu. Jana je studentka, která potřebovala nový notebook pro své studium. Rozhodla se pro nákup repasovaného notebooku pro studenty a ušetřila tím přes několik tisíc korun, které mohla využít na jiné výdaje spojené se studiem. Nebo Tomáš, grafický návrhář, který chtěl výkonnou pracovní stanici pro svou práci s grafikou. Koupil si předváděcí model a ušetřil tím téměř 10 000 korun. U nás v Malicomputeru naleznete vždy ty nejvýhodnější nabídky krátkodobě užité nebo repasované techniky.

Úspora životního prostředí je cool

Víte, co se stane s vaším starým notebookem, když si koupíte nový? Průměrně každé dva roky se na světě vytvoří 50 milionů tun elektronického odpadu. Tento odpad, často plný toxických materiálů, končí v přírodě, kde způsobuje značné škody. Ale co když se vám řekne, že existuje způsob, jak tento cyklus změnit? Vítejte ve světě repasovaných notebooků. Repasované notebooky nejsou jen staré počítače, které byly opraveny. Jsou to stroje, které prošly komplexním procesem renovace, díky kterému jsou opět plně funkční a často téměř nerozpoznatelné od nových modelů. Ale jak to souvisí se šetřením životního prostředí?

Eko notebookyPředstavte si na chvíli, že místo toho, abyste starý notebook vyhodili, ho poslali zpět výrobci. Ten by ho vzal, očistil ho, opravil a připravil ho k dalšímu použití. Místo výroby nového počítače by se tak stávající notebook vrátil do oběhu. Tím by se šetřily nejen přírodní zdroje potřebné k výrobě nového zařízení, ale také by se snížilo množství elektronického odpadu. Výroba jednoho notebooku spotřebuje tisíce litrů vody a vydá do atmosféry stovky kilogramů CO2. Když si tedy koupíte repasovaný notebook, nejenže šetříte peníze, ale také přispíváte k ochraně životního prostředí. Je to jako kdybyste místo toho, abyste vyhodili starý dřevěný nábytek, ho dali opravit a znovu použili. Místo kácení nových stromů a výroby nového kusu nábytku by se tak zachoval stávající materiál. Repasovaný notebook může působit jako malý krok, ale jeho vliv je mnohem větší, než se zdá. To je tím, že se nejedná jen o jednotlivé stroje, ale o celý systém. Systém, který se snaží změnit způsob, jakým se díváme na technologii a její dopad na naše životní prostředí. Na závěr bych rád použil metaforu. Představte si, že naše planeta je loď, plující vesmírnými vodami. My, její cestující, máme na výběr. Buď můžeme pokračovat v našem starém způsobu života a nechat loď unášet se vodami bez směru, nebo můžeme převzít kormidlo a řídit ji k udržitelné budoucnosti. Koupě repasovaného notebooku může být jedním z těch malých kroků, které nás posunou blíže k tomuto cíli.

Porazte finanční krizi úsporným nákupem IT

Máme zde ještě jednu výhodu, která je dnes velmi aktuální - rozumná úspora v době krize. Ať už jde o finanční krizi, krizi zdravotní nebo jinou, je důležité myslet na svou finanční stabilitu. Nákupem předváděcích a repasovaných notebooků nejenže šetříte peníze, ale také investujete do kvalitního produktu, který vám může sloužit po mnoho let.

Nyní, když už znáte výhody nákupu předváděcích a repasovaných notebooků, nemusíte se obávat výběru toho "správného" vánočního dárku. Udělejte radost svým blízkým a zároveň myslete na svou peněženku a na naši planetu. Protože někdy je ten nejlepší dárek ten, který šetří jak peníze, tak přírodu. A to je přesně to, co nabízejí předváděcí a repasované notebooky.

×

Splátková kalkulačka ESSOX