Microsoft Surface Laptop 3 - klenot mezi ultrabooky - recenze

Konektorová výbava

Když se podíváme na Microsoft Surface Laptop 3, nemůžeme si nevšimnout, jak jde tento štíhlý stroj ruku v ruce s moderními požadavky na konektivitu.

Začneme klasikou, kterou je USB-A port. Tento port je jako starý dobrý přítel, na kterého se můžete vždy spolehnout. Je kompatibilní s celou řadou zařízení, která jste pravděpodobně shromažďovali po mnoho let – flash disky, externí disky, myši a klávesnice. S tímto portem se nemusíte loučit s vašimi oblíbenými perifériemi.

Vstoupíme-li do nové éry, objevíme USB-C port, který je jako univerzální klíč k současnému digitálnímu světu. USB-C je zázračně všestranný – slouží pro přenos dat, nabíjení, a dokonce i jako výstup pro externí displeje. Tento port je jako švýcarský armádní nůž pro moderní technologie. Představte si, že připojíte váš Surface Laptop 3 k dokovací stanici přes tento jediný port a najednou se před vámi rozvine celé pracovní prostředí s monitory, klávesnicí, myší a dalšími perifériemi, a to vše s minimálním kabelovým nepořádkem.

Další na seznamu je 3,5mm sluchátkový jack, který může vypadat jako drobnost, ale je to jako ten kamarád, který je vždy připravený naslouchat. Připojíte-li k němu vaše oblíbená sluchátka, ocitnete se v soukromém koncertním sále, ať už posloucháte Beethovenovu symfonii nebo nejnovější popový hit. A nezapomeňme na Surface Connect port, který je jako tajná stezka mezi vaším notebookem a světem Microsoft příslušenství. Přes tento port můžete připojit Surface Dock a přeměnit váš laptop na plnohodnotný stolní počítač, nebo ho použít pro rychlé nabíjení, když potřebujete svůj Surface Laptop 3 opět rychle na nohou.

Možná vám bude chybět HDMI nebo ethernetový port přímo na těle notebooku, ale nebojte, USB-C je zde, aby vám pomohl překlenout tuto mezeru s pomocí adaptérů a dokovacích stanic. V dnešní době, kdy cloudové služby a bezdrátová síťová spojení dominují, to možná ani nebudete považovat za nedostatek. Notebook Microsoft Surface Laptop 3 vám tedy přináší konektorovou výbavu, která vyváženě kombinuje staré s novým a zůstává flexibilní pro různé uživatelské scénáře. Ať už jste student, profesionál, nebo jen hledáte spolehlivého digitálního společníka pro běžné používání, konektory na tomto laptopu vás nezklamou. Jsou jako malá vesnice přístavů, která vás bezpečně přivede do světa produktivity a zábavy, a přitom zachová eleganci a jednoduchost, které jsou pro Surface Laptop 3 charakteristické.

 Lenvé notebooky Microsoft

Dokonalý pomocník

Máte náročný den se spoustou úkolů. Jednou rukou balancujete kávu, druhou rukou otevíráte dveře do kanceláře, myslíte na to, jak zvládnout hromadu e-mailů, připravit prezentaci a stihnout i online schůzku s klientem z druhého konce světa. A pak, v tom nejhektičtějším momentu, vykouzlíte ze své tašky Microsoft Surface Laptop 3. Tento elegantní notebook je vždy připraven, vždy spolehlivý a neuvěřitelně všestranný.

Když se podíváme na to, kde všude se Microsoft Surface Laptop 3 může hodit, objevíme celou paletu scénářů. Například takový umělec, který hledá inspiraci v kavárně. Svoji kreativitu může přenést do digitální formy díky dotykové obrazovce a podpoře pera Surface Pen, které umožňuje psát a kreslit přímo na displeji s přesností pravého umělce.

Co takhle využití jako studentský notebook, kdy se potřebujete rychle přesunout z přednášky na seminář. Věrný společník Surface Laptop 3 se během okamžiku probudí z režimu spánku a je připraven na další úkol. S lehkostí a tenkým designem se vejde do jakéhokoliv batohu a díky dlouhé výdrži baterie vydrží fungovat po celý den bez nutnosti hledání zásuvky.

Na své si přijdou také podnikatelé a manažeři, pro které je Surface Laptop 3 jako stvořený. Jeho výkonný procesor a rychlý SSD disk znamenají, že multitasking je hračka – můžete mít otevřeno několik aplikací najednou a přesto pracovat plynule a bez záseků. Pokud potřebujete provádět videohovory, pak vás potěší integrovaná HD kamera a studiové mikrofony, které zajišťují, že budete vypadat a znít profesionálně, ať jste kdekoliv.

Není to však jen o práci. Surface Laptop 3 je také skvělým společníkem pro odpočinek. Ať už se chystáte sledovat nejnovější epizodu oblíbeného seriálu na krásném PixelSense displeji, nebo poslouchat hudbu přes Omnisonic reproduktory s Dolby Audio™ Premium, tento notebook poskytuje skvělou multimediální zkušenost. Příběhů, kde všude může být Surface Laptop 3 užitečný, bychom mohli vyprávět bezpočet. Je to jako když najdete dokonalý kousek v šatníku, který se hodí ke všemu – Surface Laptop 3 se stane nezbytnou součástí vašeho profesionálního i osobního života. A aby bylo jasno, že tento notebook není jen o výkonu a všestrannosti, ale také o stylu, Microsoft nabízí různé barevné varianty a dokonce i varianty s povrchovou úpravou z pravé Alcantary.

 

Bazarové notebooky 

PixelSense displej je naprostý zázrak

Když už mluvíme o Surface Laptop 3, nemůžeme si nevšimnout jedné z jeho nejvýraznějších a nejpřitažlivějších vlastností – PixelSense displeje. Dovolte mi, abych vám odhalil pár tajemství, která se skrývají za tímto kouzelným displejem. Při jeho užívání máte pocit, jako byste sledovali živé obrázky. Ty jsou tak ostré, že máte pocit, že byste mohli sáhnout dovnitř a dotknout se samotných scén. To je pocit, který vám dá PixelSense displej na Surface Laptop 3.

S rozlišením, které dosahuje až 2256 x 1504 pixelů na 13,5palcové verzi a 2496 x 1664 pixelů na 15palcové verzi, vás tento displej vtáhne do světa digitálního obsahu s nevídanou jasností a detailností. Ale co to vlastně znamená v běžném životě? Každý pixel na tomto displeji je jako malý malíř, který pečlivě kreslí každý detail obrazu, aby vytvořil celkový obraz, který je tak přirozený, že se zdá být skoro hmatatelný. U 13,5palcového modelu je to více než 3,4 milionu malých picel§, zatímco u 15palcového modelu jich je téměř 4,1 milionu.

Například sledujete váš oblíbený film, kde se rozléhá záře zapadajícího slunce nad horizontem. Na displeji Surface Laptop 3 se vám ta scéna otevře v plné kráse, s barvami tak sytými a reálnými, že byste si málem vzpomněli na vůni čerstvého vzduchu a pocit tepla slunce na tváři. To je síla, kterou PixelSense displej přináší – schopnost přenést vás do jiného světa bez toho, abyste museli opustit pohodlí vašeho obývacího pokoje.

Kvalita displeje je více než jen suma pixelů. Je to o způsobu, jakým každý pixel pracuje s ostatními, aby vytvořil obraz, který je víc než jen sledování – je to zážitek. S technologií dotykového ovládání, která je tak citlivá, že byste mohli psát po obrazovce jako po kousku papíru, přináší Surface Laptop 3 zcela nový rozměr interakce mezi uživatelem a strojem. V každodenním používání, ať už pracujete na prezentaci, editujete fotografie, nebo jen surfujete na internetu, PixelSense displej vás nikdy nenechá na pochybách o tom, co vidíte. Text je tak ostrý, že čtení dlouhých dokumentů je najednou méně únavné pro oči. Obrazy jsou tak živé, že vaše grafické projekty ožijí před vašima očima. A s poměrem stran 3:2, který je blíže k tradičnímu papíru než širokoúhlé obrazovky, je Surface Laptop 3 stvořený pro produktivitu a kreativitu.

 Repasované notebooky

Výkon, který si opravdu užijete

V této části se ponoříme do samotného srdce tohoto notebooku a prozkoumáme každý záhyb jeho výkonnostních plášťů, aby bylo jasné, co vás čeká. Začneme s tím, co je pod kapotou.

Notebook Microsoft Surface Laptop 3 je nabízen ve variantách s 10. generací procesorů Intel Core nebo, pro fanoušky AMD s Ryzen procesory, které Microsoft vyvíjel ve spolupráci s AMD speciálně pro tento model. Můžete si vybrat mezi více konfiguracemi, od energicky úsporného Intel Core i5, až po výkonný i7, nebo AMD Ryzen 5 a Ryzen 7, které vám dají dostatek koní pod kapotou pro vše od běžné kancelářské práce, až po náročnější úkoly jako je editace videa nebo práce s grafickým softwarem.

Co se týká paměti RAM, tak Surface Laptop 3 přichází s možnostmi 8GB nebo 16GB verzí. Tato paměť je jako živná půda pro vaše aplikace; čím více máte, tím více aplikací může růst a prosperovat současně. S více paměti můžete mít otevřeno více záložek, běžet náročnější aplikace a přepínat mezi úkoly s lehkostí baletního tanečníka. Pokud jde o úložiště, Surface Laptop 3 nabízí pevné disky (SSD) o velikosti od 128 GB do 1 TB. Oproti tradičním HDD diskům, SSD zrychlují start systému, otevírání programů a přístup k souborům. Představte si, že se soubory načítají tak rychle, jak padají listí z podzimního stromu.

Nyní se podívejme na grafiku. Integrované grafické karty Intel Iris Plus nebo AMD Radeon Vega jsou jako šikovní malíři, kteří na plátno vašeho displeje kreslí obrazy, videa a hry. Ačkoli nejsou určeny pro nejnáročnější grafické úkoly, jsou více než schopné poskytnout kvalitní vizuální zážitek pro každodenní práci a středně náročné hry.

Co se týče upgradu, Surface Laptop 3 je trochu jako pevnost s dobře střeženými hradbami. Není navržen s myšlenkou na snadné upgrady uživatelem. RAM je připájená přímo na základní desku, takže rozšíření paměti není možné bez odborného zásahu. SSD je technicky vyměnitelné, ale dostat se k němu vyžaduje odvahu a pevnou ruku, jelikož je nutné odstranit gumové nožičky a šroubky, které jsou skryté pod nimi. Tento proces by měl provádět pouze zkušený technik, aby nedošlo k poškození zařízení.

Výdrž baterie Surface Laptop 3 je skvělá a můžete očekávat, že vám vydrží celý pracovní den na jedno nabití, při běžném používání. Microsoft uvádí až 11,5 hodiny běžného používání, což je v závislosti na vašich konkrétních úkolech dostatečné na to, aby vám poskytlo svobodu a nezávislost na nabíječce. Abychom to shrnuli, Microsoft Surface Laptop 3 je jako dobře vybavený nástroj, který je připravený na různé výzvy digitálního světa. Jeho výkon je srovnatelný s kouzelným artefaktem, který dokáže rozjasnit každou úlohu, ať už je to práce s tabulkami, kreativní design nebo sledování oblíbeného filmu. Mějte na paměti, že i když je možné provést některé upgrady, je to zařízení navržené pro užívání "jak je", což znamená, že byste měli zvážit, kterou konfiguraci si pořídíte, protože s ní budete pravděpodobně pracovat po celou dobu jeho životnosti.

Tento notebook pravidelně nabízíme v sekci repasované notebooky, díky čemuž máte možnost jej pořídit za zlomek jeho původní ceny a to minimálně s 12 měsíční zárukou.