HP ZBook 17 G2 – recenze – extrémně výkonný notebook do domácností a firem

HP ZBook 17 G2 – recenze – extrémně výkonný notebook do domácností a firem

Rádi bychom Vám představili sérii extrémně výkonných notebooků druhé generace HP Zbook 17 G2. Tyto notebooky jsou cílené pro velmi náročné uživatele, kteří vyžadují extrémní výkon pro jejich práci. Díky svému pestrému využití si najdou místo jak ve firmách, tak i v domácnostech. Workstation HP ZBook jsou často také využívány jako alternativa k herním notebookům. I když obsahují pracovní grafické karty nVidia Quadro, určené primárně do profesionální oblasti, jsou velmi dobrou alternativou herních grafických karet. Druhá generace HP Zbook 17 G2 si oproti předchůdci G1 polepšila ve výkonu procesoru, grafických karet nebo také možnost rozšířit disky o SSD do M2 slotu.

 

Výkon procesoru

Nejčastěji se v nabídce bude objevovat procesor Intel Core i7 4810MQ 4. generace Haswell. Je to jeden z nejlepších v této modelové řadě a nabízí tak velmi vysoký výkon, který náročný uživatel potřebuji. Tento procesor je velmi často doplněn operační pamětí 16GB DDR3 až 32GB DDR3, což dělá z notebooku opravdového predátora.

Grafika a displej

V tomto případě vás velmi potěšíme, protože Zbook 17G2 nabízí velký výběr grafických karet od nVidia nebo AMD. NVidia nabízí více možností, od nejlevnějších karet až po high-edn grafickou kartu Quadro K5100M s 8GB vlastní paměti. Grafické karty od AMD jsou model W5170M nebo W6170M s 2 GB vlastní pamětí. Nicméně s kartami AMD jsou tyto modely velmi málo dostupné.

Co se týká LCD, to je většinou nabízeno s FULL HD rozlišením 1920x1080 ve verzi IPS, který nabízí nádherné pozorovací úhly a velmi čistý obraz. Některé kusy se objevují také s HD+ rozlišením 1600x900, které v kvalitě obrazu vůbec nezaostává.  

 

Na závěr klady a zápory

+ velký displej
+ extrémní odolnost
+ extrémní výkon
+ nadčasový design
+ čistý a velmi kvalitní obraz
+ uspokojí velmi náročné uživatele
- váha
- díky vysokému výkonu slabší výdrž baterie