Od kdy můžete dát dítěti první telefon?

Od kdy můžete dát dítěti první telefon?

Experti se shodli, že ideální věk dítěte pro pořízení prvního mobilního telefonu je mezi 8 až 10 lety. Určitě nedoporučují pořídit telefon dítěti mladšímu 6 let před zahájením školní docházky

 

Jaký věk je ten správný pro první telefon

V dnešní době si můžeme všimnout, že mobilní telefony jsou viděny čím dál více v rukou malých dětí. Ale kdy je ten správný okamžik pro pořízení prvního mobilního telefonu? Tato věková hranice se neustále snižuje. Není to tak dávno, kdy se dětem na prvním stupni mohlo o telefonech jenom zdát. Několik studií a průzkumů ukázalo, že věk pro pořízení prvního mobilního telefonu je mezi 8 až 10 lety. Odborníci se nicméně shodli, že nedoporučují pořízení telefon dětem mladším 6 let, tedy před školní docházkou.

Telefony mají velkou popularitu díky rychlému přístupu k internetu a sociálním sítím. Podle Českého statistického úřadu využívají připojení k internetu z 99% děti ve věku 9 až 17 let a to hlavně připojení z mobilního telefonu.

 

Nejvhodnější první mobilní telefon pro děti

Věříme, že výběr prvního mobilního telefonu není úplně jednoduchý oříšek. Velký výběr značek, různé cenové kategorie a parametry. Právě proto si v Malicomputeru myslím, že nejvhodnější variantou je repasovaný mobilní telefon. Tato varianta má velkou škálu výhod jako jsou například:

  1. Nízká pořizovací cena
  2. Vysoký výkon
  3. V případě poškození telefonu dítětem, nevznikne tak velká finanční škoda, jako u nového zařízení
  4. Záruka 12 měsíců
  5. Většinou splní vysoké nároky dětí

 

Co se týká značky telefonu, vždy se snažíme vybírat to nejlepší a špičku na trhu. Tomu aktuálně kralují značky Apple a Samsung. Dva největší výrobci mobilních telefonů na světě. Zakoupením těchto značek vždy získáte kvalitu a spolehlivost.

 

Hraní her, komunikace ale pozor na bezpečnost

Tlačítkovým telefonům už odzvonila hrana, proto při výběru určitě zvolte mobilní telefon s dotykovým displejem. Pro vaše dítě bude tak s telefonem snadněji zacházet. Smartphony jsou již „povinnou“ výbavou každého školáka, kde se každý předhání s výbavou a nechtějí tak vypadat jako outsider.

Hraní mobilních her na smartphonu je také velkým hitem, proto se určitě nevyplatí kupovat parametrově slabé zařízení.

Nicméně pozor na bezpečnost a aplikace, které děti využívají. Kybernetická šikana je denní záležitostí a určitě doporučujeme menším dětem nastavit rodičovský zámek a omezit tak přístup k určitým aplikacím.

Aplikace, kterým můžete důvěřovat jsou např.: Messenger, YouTube, Instagram apod.

Mobilní telefon může sloužit také jako sledující zařízení, podle kterého zjistíte, kde se vaše dítě toulá. Lze nastavit i rychlý přístup, kdy po stisknutí určitého tlačítka se vytočí vámi nastavené telefonní čísl např. „máma“ a „táta“.

 

V případě nejasnosti s výběrem prvního telefonu nebo pokud budete potřebovat pouze poradit, se na nás můžete kdykoliv obrátit.

Tým Malicomputer