Elektronika: zaručená radost pod stomečkem

Dárky na Vánoce 2021? Neváhejte, elektronika pod stromeček brzy nebude

 

Velmi rychle se blíží vánoční čas, a většina lidí nemá stále nakoupeny vánoční dárky nebo nechává vše tzv. „na poslední chvíli“. Mohlo by se zdát že rok 2021 bude jako každý jiný, ale není tomu tak. Vše je ovlivněno aktuální celosvětovou krizí, kdy dochází čipy, jsou problémy s logistikou nebo je velmi slabá výroba produktů. To se také projevilo ve světě elektroniky vč. výpočetní techniky, kdy začíná být jejích nedostatek.

Pokud tedy váháte s koupí notebooku, stolního počítače nebo telefonu, určitě na nic nečekejte. Teď je ta správná chvíle, protože nebudou. Po novém roce se očekává velký nedostatek elektroniky, který bude přetrvávat minimálně další rok. 

Takový dárek jako je notebook nebo mobilní telefon, tím nikdy nikoho neurazíte. Naopak, vždy vyvolá největší radost z tohoto dárku pod stromečkem. Proto volte jistotu.

Jak si tedy poradit se správnou volbou elektroniky pod stromeček?

 

Notebook na hraní, ke studiu nebo homeoffice

U výběru notebook je potřeba se zamyslet, pro koho bude a jaké činnosti se na něm budou vykonávat. Pokud máte doma studenta, který je zaplaven velkou hromadou učebnic a sešitů, určitě si zaslouží notebook. Ten by mu výrazně usnadnil studium a určitě dopomohl k lepší výsledkům a uspořil spousty času.

Nicméně pokud máte doma vášnivého hráče počítačových her, určitě zvolte kvalitní herní notebook. Zde je potřeba si ověřit, zda daný notebook splňuje minimální hardwarové požadavky pro hraní oblíbené počítačové hry.

Dále pokud hledáte notebooky na běžnou každodenní práci, prohlížení internetu, přehrávání oblíbených filmů a kancelářskou práci, doporučujeme zvolit levné notebooky do 5 000 Kč.

Na co se zaměřit během u výběru: notebooky není v dnešní době až tak složité vybrat. Základem je vybrat dle typů notebooků, které jsme popsali viz. výše. Poté je potřeba se zaměřit na základní parametry. Např. PC gamer už bude potřebovat vyšší paměť RAM (minimálně 8GB, ideálně 16GB, nabízíme rozšíření paměti RAM) a také výkonnou grafickou kartu. Dále např. rychlý kancelářský notebook by měl být rychlý a přenosný, ideálně s SSD diskem a dlouhou výdrží baterie.

Velikost LCD rozhoduje: pro kancelářskou práci, studium nebo práci v terénu, určitě doporučujeme notebook o velikostech 10“ až 14,1“. Pro fanoušky filmů, hraní her nebo pracování s grafikou je vhodný LCD velikosti 15,6“ až 18,4“. Doporučujeme se zaměřit také na rozlišení displeje, které udává kvalitu zobrazení a také velikost pracovní plochy. Tento parametry je velmi důležitý.

Toto je velmi stručný popis při výběru notebooku. Pokud by jste si nevěděli rady, určitě nás zkontaktujte, pomůžeme Vám s výběrem.

 

Mobilní telefon pod stromeček jako nejlepší volba

Víte, že mobilní telefony patří k nejoblíbenějším dárkům pod stromečkem? A není se čemu divit. Mobilní telefony rychle stárnou a nové a nové technologie nutí uživatele k pořizování novějších modelů. Průměrná doba výměny telefonu je okolo 3 let a kdy jindy jej vyměnit než na Vánoce. Rychlý, jednoduchý a výtečný dárek, který potěší všechny věkové kategorie.

Tak jako notebooky, tak i telefony jsou vybrány podle výkonu, velikosti displeje nebo také kvalitě fotoaparátu. U výběru telefonu si dejte pozor na velikost displeje, protože může obdarovanému vzniknou problém s nošením telefonu např. v kapse, kabelce apod…

U teenagerů je potřeba se zase zaměřit na kvalitu fotoaparátu, protože je očekává velké množství fotek jak selfie, tak i fotky z hlavního fotoaparátu. Mladí prostě a jednoduše fotí vše, co jde.

Pro kancelářskou práci je potřeba, aby telefon vydržel co nejdéle na baterii. Naopak pro seniory je potřeba zjistit, zda daný telefon umí zvětši ikony na displeji tak, aby je viděli dobře a nebo aby telefon zvládli ovládat.

Vždy volte osvědčenou značku. My v Malicomputeru se snažíme zákazníkům nabídnout vždy to nejlepší, proto volíme převážně oblíbená jablíčka. Apple iPhone je opravdu ideální volbou. Vždy nabízí tu nejvyšší kvalitu, rychlý a přehlední operační systém iOS a hlavně jeho výroba je šetrná k přírodě.

 

Repasovaná elektronika vždy ušetří peníze

Vánoce jsou vždy nejnákladnější období pro domácnosti. Udělat radost dětem nebo rodině může udělat velkou díru do rozpočtu domácnosti, proto je na místě vhodná úspora. Pokud chcete ušetřit a kvalitně nakoupit, určitě je na místě repasované zboží. Veškeré zboží je zakoupen převážně ze zahraničí, z velkých firem, kde se pravidelně obměňuje výpočetní technika za novou. Veškeré zboží je u nás zkoušené, otestované a hlavně se 12ti měsíční zárukou. Díky tomu můžete průměrně ušetřit až 2/3 z původní ceny.

×

Splátková kalkulačka ESSOX