BLOG

Časté dotazy

Nejčastější dotazy

Jaké příslušenství dostanu k zakoupenému notebooku nebo počítači?

Součástí notebooku je vždy napájecí adapter vč. napájecího kabelu. Ke stolnímu PC taktéž dodáváme napájecí kabel a vše je rovněž zdarma. Ke všem zařízením je také dodávána licence operačního systému Windows zdarma (pokud není uvedeno jinak). Systém je vždy nainstalován vč. všech podpůrných ovladačů a zařízení je tak připraveno novému uživateli k okamžitému užívání. Tím vám ušetříme spoustu času a zbytečného nastavování.

Kdy mi doručíte objednané zboží?

Obvykle objednávky doručíme do 24 hodin nebo do 48 hodin. K expedování nabízíme kurýrní službu DPD nebo Českou poštu. Pokud objednáte zboží do 9:00, zpravidla ještě tentýž den zásilku expedujeme. Vše záleží na okolnostech jako jsou např. upgrade hardwaru (výměna disku apod.), kde je nutná nová instalace OS Windows. Díky tomu, že tyto úpravy zaberou více času, je zboží odesláno nejpozději následující den.

Co je to vlastně repasovaná výpočetní technika?

Repasované notebooky, repasované počítače, repasované PC komponenty apod. To je vše co nabízíme od světových výrobců jako jsou například DELL, HP, Lenovo, Fujitsu, Sony, IBM a jiné. Tyto zařízení pochází z velkých evropských společností, firem, bank, pojišťoven. Jedná se o techniky z operativních leasingů, která se velmi často obměňuje v krátkých intervalech. Posléze je testována, důkladně kontrolována a vyčištěna.

V jaké jazyce jsou klávesnice?

Klávesnice jsou automaticky počeštěny vinylovými českými přelepkami. Jsou dělány na zakázku a splývají s originální barvou klávesnice. Jsou vysoce kvalitní a odolné vůči opotřebení. Toto počeštění je prováděno automaticky a také zdarma. Některé notebooky nabízí také originální českou klávesnici a tato informace je vždy uvedena v parametrech notebooku.

Jakou výdrž mají baterie?

Kapacitu baterií vždy uvádíme v parametrech notebooku. Vždy se jedná o odhadovanou hodnotu. Jelikož jsou baterie použité, nedá se přesně odhadnout jejich přesná kapacita, která se pohybuje v rozmezí 60-99% původní kapacity. Pokud jsou baterie velmi slabé nebo jsou nefunkční, jsou notebooky označovány jako "B" kategorie a tyto nedostatky jsou vždy uvedeny v popisu produktu.

Odkud pochází repasovaný notebook a repasovaný PC?

Veškeré repasované notebooky a repasované počítače máme od ověřených českých dodavatelů. Díky tomu se k vám dostane vždy to nejlepší a ověřené zboží. Veškeré zboží nepochází z výkupů od uživatelů, bazarů a nebo jiných neověřených zdrojů.

Jak vybrat notebook?

Jak vybrat notebook?

  1. Podle procesoru

Jedním z nejdůležitějších parametrů je procesor. Jedná se o řídící jednotku nebo také mozek notebooku, na kterém závisí celý výkon zařízení. Jeho parametr (frekvence) se udává v GHz „gigahertz“, ale nejedná se dnes o podstatnou hodnotu. Dnešní procesory mají technologie zvané TurboBoost nebo TurboCore, které podle potřeby automaticky zvyšují jejich frekvenci.

Velmi důležitým parametrem je počet jader, které ve větší míře rozhodují o výkonu zařízení. V nabídce jsou modely dvoujádrové, čtyřjádrové, šestijádrové nebo již také osmijádrové. Spousta dvoujádrových procesorů vlastní funkci Hyper-Threading, která dokáže vytvořit dvě další virtuální jádra a tvářit se tak, jak čtyřjádrový procesor.

Procesory nižší třídy – pro běžné nenáročné užívání, internet, kancelářské práce, sledování filmů

Intel Core2Duo, Intel Celeron, Intel Pentium, Intel Core i3
AMD Athlon, AMD A4, AMD Série E

Procesory střední třídy – pro náročnější uživatele, kteří vyžadují vyšší výkon, běžná každodenní práce, střih videí, multimédia

Intel Core i5
AMD Serie A6, A8, A10 a A12, AMD Série FX

Procesory vyšší třídy pro uživatele, kteří chtějí opravdu vysoký výkon. Hraní počítačových her, rychlejší odezva zařízení, střih videí, náročnější multimédia, vysoký operační výkon

Intel Core i7
AMD Série Ryzen

 

  1. Podle operační paměti RAM

Dalším důležitým parametrem při výběru notebooku je paměť RAM. Ta slouží k ukládání právě spuštěných neboli dočasných aplikací, souborů nebo také operačního systému. Zpravidla to funguje tak, že čím je vetší, dokáže toho vykonávat více a efektivněji.

V dnešní době je základem paměť RAM o velikosti 4GB, která většinou slouží nenáročným uživatelům. Zvládá každodenní běžnou práci, ale může limitovat práci při více otevřených aplikacích nebo záložek ve vašem internetovém prohlížeči.

Pokud chcete ideální velikost paměti RAM, zvolte velikost 8 GB a více. Od této velikosti paměti se nemusíte bát žádných komplikací. Velikost 8GB postačí na hraní her a také na většinu náročnějších činností. Nejnovější modely pamětí RAM jsou typy DDR3 a nově DDR4. Některé notebooky nabízí také rozšíření této paměti, dle dostupného volného slotu. Pro zjištění volného slotu nás můžete kdykoliv zkontaktovat na info@malicomputer.cz, kdy nabízíme také možnost rozšíření těchto pamětí.

 

  1. Pevný disk - nezapomeňte na svá data

 

Pevný disk je zdrojem pro ukládání vašich dat. Hlavními parametry pevného disku je typ a velikost. U pevných disků rozlišujeme tyto typy:

Klasický pevný disk – jedná se o standardní mechanické pevné disky, které mají uvnitř aktivní plotny. Díky těmto aktivním částem jsou náchylnější na poškození, otřesy apod.

SSD disky – jsou až 10x rychlejší jako klasické pevné disky. Nemají žádné mechanické pohyblivé části. Jejich obrovskou výhodou je rychlost, nízká hmotnost a odolnost. Nevýhodou je jejich cena, která je oproti klasickým diskům výrazně vyšší. SSD disky jsou doporučeny do starších notebooků, protože dokážou výrazně zvýšit jejich rychlost.

 

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.